0216 354 34 79
Arama
0216 354 34 79
FAX
0216 354 34 72

Hakkımızda

Ser Mühendislik

Ser Mühendislik

Biz Kimiz?

SER MÜHENDISLIK TİC. LTD. ŞTI. DANIŞMANLIK, TAAHHÜT, HAVALANDIRMA, MEKANIK TESISAT GİBİ SİSTEMLERI MÜŞTERI SORUNLARINA EN HIZLI SÜREDE ÇÖZÜM ÜRETEN VE MÜŞTERI MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTARAK, MÜŞTERİLERİNE SAĞLAM VE KALİTELİ HIZMET ANLAYIŞI SUNMAKTADIR.

GMP Nedir?

GMP (GOOD MANUFACTURING PRACTICES; İYİ ÜRETİM TEKNİKLERİ), İLAÇLAR, İLAÇLARIN HAMMADDELERİNİ, MEDİKAL AYGITLAR, TIPTA KULLANILAN TANISAL AMAÇLI ÜRÜNLERİN VE GIDALARIN ÜRETİMİYLE İLGİLİ KURALLARI KAPSAYAN BİR KALİTE SİSTEMİDİR. ÜRETİM YAPILIRKEN BU SÜRECE ÇEŞİTLİ BULAŞIKLIKLARIN (KONTAMINASYON), KARIŞIKLIKLAR VE HATALARIN ENGELLENMESI İÇİN İLGİLİ SÜREÇLERİ VE BUNUN İÇİN KURULAN ORGANIZASYONU DENETLEMEYE ÇALIŞAN BİR SİSTEMDİR. BU KALİTE KONTROL SİTEMİNDE ÜRÜNÜN SÜREKLİ TAKİBİ VE EN SAĞLIKLI ŞEKİLDE KULLANICIYA ULAŞMASI SAĞLANIR.EN BASİTİNDEN KULLANILAN BÜTÜN SİSTEMLER YEDEKLİDİR. ÖRNEĞİN KULLANILAN TÜM EKİPMANLARIN GARANTİSİ, KALİTESİ, KALİBRASYONU DAHA EN BAŞTAN GARANTİLİDİR. HER SİSTEM YEDEKLİ OLUP, ELEKTRİĞİ, BESLEME KAYNAKLARI FARKLIDIR. BIR ARIZA DURUMUNDA SİTEMİN YEDEĞİ SÜREKLİ HAZIRDIR. SİSTEMİ SÜREKLİ DENETLEYEN İÇ VE DIŞ KONTROLLÜ KALİTE KONTROL SİSTEMI VARDIR. BU SİTEM SADECE TESİS VE MALZEMELERİ DEĞİL EN ÖNEMLİ OLAN PARAMETRELERDEN BİRISİ OLAN İNSAN GÜCÜNÜN İŞE ALIMINDAN, HİZMET İÇİ EĞİTİMİNE, SINAV VE DENETLENMESINE KADAR BİRÇOK SÜRECİ KAPSAR. BU SÜREÇ HEM ÇOK CİDDİ BIR YATIRIMI, HEM DE CİDDİ BIR MALİYETİ İÇERİR. TÜM AMAÇ İSE ÜRÜNÜN EN İYİ ŞEKİLDE ÜRETİLMESİNİ VE KULLANICIYA ULAŞTIRMASINA ADANMIŞTIR.

Neden GMP?

İNSAN SAĞLIĞINI DOĞRUDAN ETKİLEYEN ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNDE HİJYENIK KOŞULLARIN SAĞLANMASI GEREKİR. HİJYENİK KOŞULLARIN SAĞLANMASI VE ÜRETİMİN BU KOŞULLARDA YAPILMASI GMP (GOOD MANUFACTURING PRACTICES; İYİ ÜRETİM TEKNİKLERI) UYGULANMASI İLE GERÇEKLEŞIR.
GMP BİR ÜRÜNÜN HAMMADDE VE AMBALAJ MALZEMELERINDEN BAŞLAYARAK TÜKETICİYE ULAŞANA KADAR ETKİN VE GÜVENLİ OLMASI İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLAR BÜTÜNÜDÜR. GMP’DE AMAÇ SIFIR HATA, HEDEF İSE SÜREKLİ KALİTENİN SAĞLANMASIDIR.İNSAN SAĞLIĞINI DOĞRUDAN ETKİLEYEN ÜRÜNLERİN (GIDA, İLAÇ , MEDİKAL CİHAZLAR VS,) ÜRETİM ŞARTLARI GMP KURALLARINI SAĞLAMAK ZORUNDADIR. ÜRETIMIN YAPILABİLMESİ İÇİN GMP KURALLARININ SAĞLANMASI ESASTIR. İNSAN SAĞLIĞINI DOĞRUDAN ETKİLEYEN ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNDE HİJYENİK KOŞULLARIN SAĞLANMASI GEREKİR. HİJYENİK KOŞULLARIN SAĞLANMASI VE ÜRETİMİN BU KOŞULLARDA YAPILMASI GMP (GOOD MANUFACTURING PRACTICES; İYİ ÜRETIM TEKNIKLERI) UYGULANMASI İLE GERÇEKLEŞİR. GMP BİR ÜRÜNÜN HAMMADDE VE AMBALAJ MALZEMELERİNDEN BAŞLAYARAK TÜKETİCİYE ULAŞANA KADAR ETKİN VE GÜVENLİ OLMASI İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLAR BÜTÜNÜDÜR. GMP’DE AMAÇ SIFIR HATA, HEDEF İSE SÜREKLİ KALİTENİN SAĞLANMASIDIR.İNSAN SAĞLIĞINI DOĞRUDAN ETKİLEYEN ÜRÜNLERİN (GIDA, İLAÇ , MEDİKAL CİHAZLAR VS,) ÜRETİM ŞARTLARİ GMP KURALLARINI SAĞLAMAK ZORUNDADIR. ÜRETİMİN YAPILABLİMESİ İÇİN GMP KURALLARININ SAĞLANMASI ESASTIR.

TÜM BUNLARIN YANI SIRA ''GMP'' YE UYGUN OLMAYAN TESİSLERDEN ÇOĞU AVRUPA VE DÜNYA ÜLKESİ ÜRÜN TEMİN ETMEMEKTEDIR. GMP DIREK İNSAN VE CANLI SAĞLIĞINI EN YÜKSEK ŞEKİLDE GÜVENCE ALTINA ALDIĞI İÇİN BAŞTA İLAÇ SEKTÖRÜ OLMAK ÜZERE GIDA,KOZMETİK,TARIM ,OYUNCAK VE TEKSTİL GİBİ İNSAN VE CANLI İLE DOĞRUDAN TEMAS HALİNDE OLAN TÜM ÜRÜNLERDE ZORUNLULUK HALİNE GELMİŞ DURUMDADIR.

Biz Ne Yapıyoruz ?

BİZ ''SER MÜHENDİSLİK'' OLARAK TÜM SEKTÖRLERDE BAŞTA ''İLAÇ SEKTÖRÜ'' OLMAK ÜZERE SİZE KURMAK İSTEDİĞİNİZ VEYA HALİHAZIRDA KURULU OLAN TESİSİNİZİN ''GMP'' VE DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPABİLEN BİR TESİS OLMASI YOLUNDA ''İŞ ARKADAŞLIĞI'' YAPIYORUZ. TESİSİNİZİN DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPABİLEN BİR TESİS OLDUĞUNU BELİRTEN TÜM BELGELERİ ALIP ÜRETİME BAŞLAYANA KADAR SİZİN YANINIZDA OLUYORUZ. BU SÜREÇTE TESİSİN BU STANDARTLARA ULAŞABİLMESI İÇİN GEREKLI OLAN GMP’YE UYGUN OLAN PROJELENDIRMENIZI YAPMANIN YANISIRA İSTEĞİNİZ DOĞRULTUSUNDA İHTİYAÇ DUYULAN TÜM İŞ KOLLARINI ÜSTLENİYORUZ; HVAC SİSTEMLERİ, MEKANİK SİSTEM UYGULAMALARI, ZEMİN UYGULAMALARI VE HPL PANEL UYGULAMALARI GİBİ BİRÇOK ALANDA DA TESİS BELGELENDIRILIP FAALİYETE ALINANA KADAR SİZİNLE BİRLİKTE OLUYORUZ.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir